Bipolar İkipolar….

Bipoların çift kutuplu anlamına gelmesi çok komik aslında. yani ”bi” aslında iki yani çift anlamında. Latince garip bir dil, medikal sözcükler daha garip böyle mitolojiden falan alıyolar direkt kopya çekiyolar. Aşil (achilles) tendonu nedir ya?

Bu bir girişti fark ettiğiniz üzere, kendimi ve sizi rahatlatma amaçlı. Bir amacım olmayarak giriştim yazmaya, bakalım kelimeler bizi nereye götürecek. Götürecek derken bir flaş bir aydınlanma yaşadım, le vent nous portera şarkısı geldi aklıma. Baya bir meşhur olmustu, tüm kafeler bunu çalıyordu bir aralar. Le vent nous portera ”rüzgarla git-götür” tarzında bir sey demek istiyor. ne güzel laf… rüzgarla git…..ama daha güzeli var o da ”rüzgarla gel” 🙂

Evet evet, güzel yerlere götürüyor kelimeler, sanırım modumdayım. Ki bipolarsanız modunuzda olmanız o kadar da kolay değil, yani anlık bir pencere. windows 95 gibi. :/

Okullar açıldı, ve ben gitmiyorum. Daha önemli işlerim var, kendimi yenilemek-dinlenmek gibi. Zaman en değerli şey benim icin ve bu zamanı kendimden baska bir seye harcamaktan öte bir  niyetim yok………Siz de oyle yapın lutfen..

Bu arada yaşadıgım şehire dönünce makale ve yazı çevirilerine tekrar başlayacağım. Bunun bipolar kişiler için oldukça önemli olduğunu düşünüyor ve biliyorum….

 

Sağlıklı kalın, kafanıza en fazla şapka takın 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.